Aktuality

Slovensko potrebuje plán na oživenie ekonomiky a ozdravenie verejných financií

Pandémia koronavírusu spôsobuje hlboký prepad ekonomiky a nárast deficitu verejných financií aj verejného dlhu na rekordné úrovne. Prudké zhoršenie situácie vyvoláva akútnu potrebu vypracovať a realizovať plán na posilnenie ekonomického rastu, ozdravenie verejných financií a efektívne využitie dodatočných miliárd eur, ktoré Slovensku na riešenie následkov krízy poskytne Európska únia.

Dátum: 10.06.20Slovensko potrebuje plán na oživenie ekonomiky a ozdravenie verejných financií

Webinár: Ako z krízy von – hľadanie optimálneho plánu na oživenie ekonomiky a ozdravenie verejných financií

Pozrite si záznam z online seminára s názvom “Ako z krízy von – hľadanie optimálneho plánu na oživenie ekonomiky a ozdravenie verejných financií“, ktorý zorganizovali Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s Podnikateľskou alianciou Slovenska (PAS) a Inštitútom pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO), dňa 10. júna 2020 od 9:30 hod. Prečítajte si aj tlačovú správu.

Dátum: 3.06.20Webinár: Ako z krízy von – hľadanie optimálneho plánu na oživenie ekonomiky a ozdravenie verejných financií

Revolúcia v transparentnosti pri výbere dôležitých ľudí sa zatiaľ nekoná

Doposiaľ realizované výbery na čelné funkcie vo vplyvných verejných inštitúciách, ktoré zorganizovala nová vláda, sú málo transparentné. Prvou výnimkou a príkladom dobrej praxe môže byť chystaný výber predsedu Rady pre rozpočtovú zodpovednosť.

Dátum: 31.05.20Revolúcia v transparentnosti pri výbere dôležitých ľudí sa zatiaľ nekoná

Spolupráca s Útvarom hodnoty za peniaze

Peter Goliaš od 25.5.2020 spolupracuje s Útvarom hodnoty za peniaze pri Ministerstve financií SR na základe dohody o vykonaní práce. Predmetom spolupráce je analytická činnosť vrátane hodnotenia vládnych opatrení na zmiernenie dôsledkov pandémie COVID-19.

Dátum: 25.05.20Spolupráca s Útvarom hodnoty za peniaze

Virtuálne prednášky o demokracii pre stredoškolákov

Pokračujeme vo virtuálnych prednáškach o demokracii určených najmä pre stredoškolákov. Začali sme rozhovorom Petra Goliaša s Grigorijom Mesežnikovom o hrozbách populizmu, pokračovali sme prednáškou Petra Goliaša o význame demokracie pre kvalitu života a teraz zverejňujeme rozhovor Petra Goliaša s Michalom Piškom z TIS o význame nezávislých verejných inštitúcií pre ochranu demokracie. Všetky prednášky sú dostupné na stránke: http://obcianskevzdelavanie.sk/prednasky

Prednášky môžeme realizovať vďaka podpore Nadácie Konrada Adenauera a Fondu pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.

Dátum: 8.05.20Virtuálne prednášky o demokracii pre stredoškolákov

← Staršie články Novšie články →

Podporovatelia

  • Coop Jednota
  • Dôvera, zdravotná poisťovňa
  • Európska komisia
  • Konrad Adenauer Stiftung
  • Nadacia Pontis
  • Operačný program Efektívna verejná správa
  • Posam spol. s r.o.
  • Slovak Aid
  • Union zdravotná poisťovňa
  • US Embassy