Aktuality

Dospel Sulík k správnemu výsledku pri výpočte príjmov po zavedení „Odvodového bonusu"?

Podľa prepočtov INEKO založených na mikrodátach Sulík nadhodnotil kvôli nesprávnemu výberu vstupných dát príjmy verejných financií pri svojom najnovšom prepočte o vyše miliardu eur a pri staršom dokonca o tri. Odporúčame, aby SaS prepočítala reformu nanovo na základe neskreslených dát.

Dátum: 2.08.17Dospel Sulík k správnemu výsledku pri výpočte príjmov po zavedení „Odvodového bonusu"?

Ideme do Washingtonu hľadať podporu pre demokraciu v strednej Európe

Peter Goliaš bude 24.-28. júla vo Washingtone hovoriť o vývoji demokracie v strednej Európe (prečítajte si sumár jeho vystúpenia, alebo si pozrite záznam diskusie). Až donedávna sme si nepripúšťali, že ešte počas nášho života budeme mať obavy o to, či sa v našom regióne udrží demokracia. Debaty boli skôr o kvalite demokracie, reformách, boji proti korupcii – čo sú v každej demokracii viac-menej večné témy. Pri pohľade na aktuálny vývoj v Poľsku, kde vládna moc systematicky ruší nezávislosť súdnictva, teda kľúčový pilier demokracie, si už ale takí istí nie sme. Na zlej ceste je aj Maďarsko a krehká demokracia na Slovensku tiež nemusí odolať vplyvu susedov či rastúcej popularite populistov a fašistov.

Dátum: 21.07.17Ideme do Washingtonu hľadať podporu pre demokraciu v strednej Európe

Podnikatelia požadujú rozšíriť platnosť infozákona, očakávajú tiež prehľadnejšie informácie o verejnom obstarávaní a reálnom plnení zákaziek

Podnikateľská aliancia Slovenska a inštitút INEKO v prvej polovici júna vykonali prieskum medzi podnikateľmi s cieľom zistiť, nakoľko sú spokojní s dostupnosťou informácií z verejného sektora, ako tieto informácie využívajú pri svojom podnikaní a kde vidia najväčší priestor na zlepšenie.

Dátum: 29.06.17Podnikatelia požadujú rozšíriť platnosť infozákona, očakávajú tiež prehľadnejšie informácie o verejnom obstarávaní a reálnom plnení zákaziek

Pridajte sa k deklarácii na podporu demokracie

Koncom 20-teho storočia spustili krajiny strednej a východnej Európy program ambicióznych demokratických a trhových reforiem. Vtedy v nich prevládal optimizmus o budovaní silnejšej, jednotnejšej a slobodnejšej Európy. V posledných rokoch však vznikajú pochybnosti o dosiahnutých výsledkoch pri správe verejných vecí v regióne, vrátane pretrvávajúcej korupcie. Aj preto sa s podporou americkej organizácie Center for International Private Enterprise (CIPE) so sídlom vo Washingtone zišli predstavitelia občianskej spoločnosti, podnikateľov a akademickej sféry zo strednej a východnej Európy s cieľom obnoviť sociálne siete reformátorov, podporiť smerovanie regiónu k demokracii a znovu potvrdiť význam transatlantických väzieb pre budúcnosť Európy. Predstavitelia CIPE a partnerských organizácií aktívnych v regióne zverejnili 1. júna 2017 v Bruseli deklaráciu zdôrazňujúcu kľúčovú úlohu demokratických hodnôt a princípov voľného trhu pre strednú a východnú Európu. Deklarácia obnovuje záväzok dodržiavať hodnoty slobody a prosperity v strednej a východnej Európe ako aj úlohu transatlantických partnerov pokračovať v demokratických a ekonomických reformách.

Dátum: 19.06.17Pridajte sa k deklarácii na podporu demokracie

Zaujalo nás:

Téma dňa: Dôkazy o zavlečení / Oscarový režisér u Vladimira Putina

TA3, 13.6.2017
Asistent na Katedre kriminálnej polície Akadémie Policajného zboru SR Adrián Vaško, ktorý pôsobil v rokoch 2004-2010 na slovenskej ambasáde v Moskve, bol pozvaný do relácie TA3 Téma dňa, aby sa vyjadroval o Putinovi a Rusku. Zaujalo nás, aké nekritické názory o Rusku prezentoval, a že ich redaktor TA3 nijak nekonfrontoval.

Dátum: 16.06.17Zaujalo nás:

← Staršie články Novšie články →

Podporovatelia

 • AIFP
 • Coop Jednota
 • CIPE
 • Dôvera, zdravotná poisťovňa
 • Embassy of United States, Kyiv, Ukraine
 • Európska komisia
 • Konrad Adenauer Stiftung
 • JAVYS, a.s.
 • Nadacia Eset
 • Nadacia Pontis
 • Newton I.T.
 • Posam spol. s r.o.
 • Slovak Aid
 • Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s.
 • US Embassy
 • Union zdravotná poisťovňa