Aktuality

Pozrite si nové školské rebríčky a ohodnoťte školu vašich detí

V aktuálnych školských rebríčkoch vedú vo svojich kategóriách ZŠ na Krosnianskej ul. v Košiciach, SPŠ elektrotechnická v Prešove na Plzenskej ul. a bratislavské Gymnázium Jura Hronca.

Dátum: 31.03.20Pozrite si nové školské rebríčky a ohodnoťte školu vašich detí

Prieskum PAS o dopadoch krízy na podnikateľov

Takmer 95 % podnikateľov si myslí, že ak bude karanténa pre koronavírus trvať dlhšie ako jeden až dva mesiace, bude to pre mnohé firmy a živnostníkov znamenať koniec biznisu a pre zamestnancov prepúšťanie.

Viac ako polovica podnikateľov, ktorí sa zapojili do prieskumu Podnikateľskej aliancie Slovenka (PAS), predpokladá, že ak budú súčasné obmedzenia trvať dlhšie ako jeden mesiac, bude ohrozená existencia ich firmy.

Dátum: 26.03.20Prieskum PAS o dopadoch krízy na podnikateľov

Nová vláda by mala priniesť revolúciu v transparentnosti pri obsadzovaní funkcií

Tisícky vedúcich miest vo verejnej správe sa už tradične obsadzujú za zatvorenými dverami. Do funkcií sa tak dostávajú aj odborne a eticky pochybní ľudia. Je najvyšší čas to zmeniť.

Dátum: 22.03.20Nová vláda by mala priniesť revolúciu v transparentnosti pri obsadzovaní funkcií

Dajte zmysel svojim daniam - darujte 2% na užitočné projekty

Ak Vás trápi šírenie populizmu a anti-demokratických síl v politike, korupcia a plytvanie verejnými zdrojmi, nekvalitné školstvo a zdravotníctvo, či neférová súťaž pri podnikaní a získavaní štátnych zákaziek, potom máme veľa spoločného. Hľadáme darcov, ktorí zdieľajú naše postoje, víziu a hodnoty a sú ochotní financovať projekty, ktoré dokážu približovať Slovensko k najúspešnejším krajinám.

Dátum: 10.03.20Dajte zmysel svojim daniam - darujte 2% na užitočné projekty

Ekonómovia kritizujú úvahy o naštartovaní veľkých investícií mimo verejnej správy

Tlačová správa Klubu ekonomických analytikov (KEA), 9. marca 2020: Novovznikajúca vláda uvažuje o masívnych investíciách, ktoré chce účelovo vyčleniť z okruhu verejných financií. Takéto kroky by zásadne zahmlili reálny stav verejných financií a oprávnene by sa stali terčom kritiky širokej odbornej a investorskej verejnosti. Slovensko si nemôže dovoliť masívne navýšiť dlh a preto jedinou možnosťou je lepšie využívať existujúce verejné zdroje.

Dátum: 9.03.20Ekonómovia kritizujú úvahy o naštartovaní veľkých investícií mimo verejnej správy

← Staršie články Novšie články →

Podporovatelia

  • Coop Jednota
  • Dôvera, zdravotná poisťovňa
  • Európska komisia
  • Konrad Adenauer Stiftung
  • Operačný program Efektívna verejná správa
  • Posam spol. s r.o.
  • Slovak Aid
  • Union zdravotná poisťovňa