Aktuality

SOROS NÁM UŽ DÁVNO NEPOMÁHA. POMÔŽTE NÁM, PROSÍM, TERAZ VY

Budeme veľmi vďační, ak sa tak rozhodnete poukázaním 2 % z daní (údaje viď nižšie) a/alebo cez darcovský portál: https://ineko.darujme.sk/76/

Obchodné meno (Názov): Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy
Právna forma: Občianske združenie
IČO/SID: 31800939
Sídlo: Bajkalská 25, 82718 Bratislava

ĎAKUJEME!

Dátum: 14.03.22SOROS NÁM UŽ DÁVNO NEPOMÁHA. POMÔŽTE NÁM, PROSÍM, TERAZ VY

Štát by nemal kupovať od Penty už postavenú nemocnicu Bory

Ak by sa súkromný investor chcel uchádzať o zdroje z Plánu obnovy na prípadnú stavbu ďalšej novej nemocnice v susedstve nemocnice Bory či jej rozšírenie, tak by mal mať rovnakú štartovaciu šancu ako prípadný štátny projekt nemocnice na Rázsochách.
V každom prípade sa však neprihovárame za použitie verejných zdrojov na odkúpenie už postavenej súkromnej nemocnice Bory, ktorá sa má otvárať budúci rok. Nedávalo by to logiku. Pre spoločnosť by to bolo neefektívne riešenie. Ak by štát použil verejné zdroje na odkúpenie tejto už postavenej nemocnice financovanej zo súkromných peňazí, tak by pacienti na Slovensku mali k dispozícii tak či tak stále len tú istú jednu nemocnicu, akurát by potom bola vo vlastníctve štátu. Ak by však štát použil tieto peniaze napríklad na rekonštrukciu nejakej existujúcej nemocnice, alebo by vyhlásil súťaž na stavbu novej nemocnice, tak by pacienti na Slovensku mali zrazu aj nemocnicu Bory a aj ďalšiu zrekonštruovanú nemocnicu alebo dokonca nejakú ďalšiu novú. Dve sú viac ako jedna.

Dátum: 7.03.22Štát by nemal kupovať od Penty už postavenú nemocnicu Bory

Zaplatiť za mier, demokraciu a európske hodnoty vyššími cenami za benzín a energie a znížením svojho komfortu sa oplatí

Je skľučujúce počúvať zo strany Ukrajincov a ich prezidenta, ktorí hrdinsky bránia svoju krajinu a zároveň aj nás, demokraciu a západnú civilizáciu, že sú v boji sami a sú sklamaní z reakcie Západu, od ktorého čakali rýchlejšiu a účinnejšiu podporu. Iba súcit, verbálne a „stužkové“ prejavy už nestačia. Prijaté ekonomické sankcie nemajú bezprostredný účinok. Ukrajina potrebuje teraz aspoň zbraňové systémy, muníciu, palivo, peniaze a humanitárnu pomoc. Je skľučujúce, že sme stále tak veľmi závislí na ruskom zemnom plyne a rope. Je skľučujúce, že demokratická Európa sa nedokáže bez USA efektívne brániť. Je skľučujúce, že si Západ a celý demokratický svet nemôže dovoliť aktívnou vojenskou účasťou pomôcť Ukrajine, lebo „šialenec“ (používajúc terminológiu českého prezidenta) s nukleárnymi zbraňami by nemal zábrany ich použiť a rozpútať tretiu svetovú vojnu. Je to veľmi skľučujúce.

Dátum: 26.02.22Zaplatiť za mier, demokraciu a európske hodnoty vyššími cenami za benzín a energie a znížením svojho komfortu sa oplatí

INEKO sa pridalo k vyhláseniu Partnerstva za občianske vzdelávanie k agresii Ruska proti Ukrajine

Mimovládne organizácie združené v Partnerstve za občianske vzdelávanie ostro odsudzujú vojenskú agresiu Ruskej federácie proti Ukrajine. V ťažkej chvíli stojíme po boku Ukrajiny, podporujeme jej spravodlivý boj proti cudzím okupantom a vyzývame všetkých slušných ľudí na Slovensku, aby zotrvali s nami v tomto pevnom postoji.

Prosíme a povzbudzujeme učiteľov, aby na hodinách občianskej náuky poukazovali na nepravdivé tvrdenia Putina pred konfliktom a konfrontovali ich s vojnovou realitou, ktorá nastala 24. februára 2022. S mladými ľuďmi musíme hovoriť o dôležitosti mieru, no rovnako aj o dôležitosti obrany vlastnej suverenity. A tiež musíme hľadať spôsoby, ako prejaviť solidaritu občanom Ukrajiny činmi a pevným postojom.

Dátum: 25.02.22INEKO sa pridalo k vyhláseniu Partnerstva za občianske vzdelávanie k agresii Ruska proti Ukrajine

Sedem rokov hodnotíme a oceňujeme nemocnice

Ak neberieme do úvahy pandemické roky, ktoré z objektívnych dôvodov zhoršili kvalitu a dostupnosť zdravotnej starostlivosti naprieč celým Slovenskom (napríklad počet operačných výkonov klesol takmer o štvrtinu), tak postupom rokov pozorujeme v nemocniciach zlepšovanie hodnôt väčšiny indikátorov kvality.
Zaujímavé je sledovať každoročné stabilné zvyšovanie spokojnosti hospitalizovaných pacientov, ktorú deklarujú v dotazníkoch spokojnosti. Je to dobré vysvedčenie a užitočná spätná väzba pre nemocnice, či idú dobrým smerom. Otvorenosť zdravotníckych zariadení voči verejnosti sa takisto každoročne zlepšuje.

Dátum: 3.02.22Sedem rokov hodnotíme a oceňujeme nemocnice

← Staršie články Novšie články →

Podporovatelia

  • Coop Jednota
  • Dôvera, zdravotná poisťovňa
  • GENAS Asociácia pre generické a biosimilárne lieky
  • Konrad Adenauer Stiftung
  • Posam spol. s r.o.
  • Unilabs Slovensko, s. r. o.
  • Union zdravotná poisťovňa