Aktuality

Analýza INEKO o príjmoch neštátnych ambulantných lekárov za obdobie 2018 - 2022

Neštátni ambulantní lekári zarobili v roku 2022 v priemere za mesiac 4 836 eur – najviac pediatri, gynekológovia a všeobecní lekári pre dospelých, najmenej kožní a internisti. Medzi ambulantnými poskytovateľmi, ako aj lekárskymi odbornosťami pretrvávajú výrazné príjmové rozdiely. Sú aj niekoľkonásobné.

Dátum: 14.03.24Analýza INEKO o príjmoch neštátnych ambulantných lekárov za obdobie 2018 - 2022

Zverejnili sme nové rebríčky škôl podľa výsledkov žiakov. Ukazujú na výborné výsledky žiakov košickej ZŠ sv. Cyrila a Metoda, bratislavského gymnázia na Teplickej a Obchodnej akadémie na Kukučínovej v Trnave

Pozrite si nové rebríčky škôl po zahrnutí výsledkov žiakov z Testovania 9 a maturít. Testovanie 5 bolo, žiaľ, prerušené.

V aktualizovanom rebríčku základných škôl (ZŠ) podľa dosiahnutých výsledkov žiakov obhájila vedúcu pozíciu cirkevná ZŠ sv. Cyrila a Metoda sídliaca na Bernolákovej 18 v Košiciach – Západ, a to s relatívne výrazným náskokom, aký už inde v rámci TOP 10 nie je možné vidieť (presnejšie o vyše 0,3 bodu).

Dátum: 26.02.24Zverejnili sme nové rebríčky škôl podľa výsledkov žiakov. Ukazujú na výborné výsledky žiakov košickej ZŠ sv. Cyrila a Metoda, bratislavského gymnázia na Teplickej a Obchodnej akadémie na Kukučínovej v Trnave

TOTO SME NAPÍSALI PRED 2 ROKMI

“Zaplatiť za mier, demokraciu a hodnoty vyššími cenami za benzín a energie a znížením svojho komfortu sa oplatí !”

Predpokladali sme správne, že toto bude postupne jeden z neuralgických bodov pre razantnejšiu podporu Ukrajiny, ktorá bojuje aj za našu slobodu a budúcnosť. Bojuje teda aj za našu budúcu prosperitu, ktorej tempo rozvoja sa v prípade Slovenska na rozdiel od nášho strádajúceho, no hrdinsky brániaceho sa suseda, momentálne len trochu spomalilo (teraz ponechajme bokom, že si za to môžeme do značnej miery aj sami). Ale často počúvame vo verejnej diskusii, na sociálnych sieťach či v alternatívnych médiách, že nie sme ochotní obetovať ani len to. Je to chybné uvažovanie pohybujúce sa iba v medziach krátkodobosti.

Milan Rastislav Štefánik: „Kto si myslí, že mu slobodu druhí vybojujú, ten jej nie je hoden.“

Dátum: 23.02.24TOTO SME NAPÍSALI PRED 2 ROKMI

Európska komisárka Jourová reaguje na petíciu, ktorú podpísalo takmer 40-tisíc Slovákov

Viceprezidentka Európskej komisie Věra Jourová reagovala na otvorený list rodín Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a občianskych aktivistov, ktorý podpísalo vyše 38-tisíc občanov. “Komisia nebude váhať s opatreniami na zabezpečenie dodržiavanie práva EÚ,” uvádza.

Dátum: 6.02.24Európska komisárka Jourová reaguje na petíciu, ktorú podpísalo takmer 40-tisíc Slovákov

Tlačová správa: Európsky parlament nám dal za pravdu - právny štát na Slovensku je v ohrození

Uznesenie EP kritizujúce oslabovanie právneho štátu na Slovensku NIE JE zasahovaním do suverénnych vnútorných záležitostí, ako tvrdí premiér R. Fico.
Práve naopak, záujem inštitúcií EÚ o stav a vývoj demokracie a právneho štátu v našej krajine pomáha občanom Slovenska, aby žili vo viac slobodnom a prosperujúcom štáte, kde prevláda kvalitná participatívna debata o verejných politikách založená na analýzach, argumentoch a faktoch. Logická je potom aj kritika, ak sa vládna moc snaží systematickými krokmi uniesť štát občanom, ak presadzuje úzke záujmy “svojich ľudí” a nasmerúva Slovensko k autoritárskemu režimu.
INEKO spolu s VIA IURIS, Transparency International Slovensko a Nadácia Zastavme korupciu vítajú rezolúciu Európskeho parlamentu k situácii na Slovensku, považujú ju za potvrdenie ich obáv, že chystané kroky vlády ohrozia spravodlivosť a boj proti korupcii.
Sme radi, že tu máme niekoho, kto dokáže nastavovať zrkadlo členskej krajine, ak sa odchyľuje od spoločných európskych hodnôt a zásad. Ešte v decembri minulého roka sme s ostatnými vyššie spomínanými mimovládkami adresovali poslancom EP výzvu na ochranu právneho štátu, ktorú podpísalo viac než 38-tisíc občanov. Potešilo nás, že ju poslanci EP vypočuli.

Dátum: 17.01.24Tlačová správa: Európsky parlament nám dal za pravdu - právny štát na Slovensku je v ohrození

← Staršie články Novšie články →

Podporovatelia

  • Coop Jednota
  • Dôvera, zdravotná poisťovňa
  • GENAS Asociácia pre generické a biosimilárne lieky
  • Msquare s.r.o.
  • Posam spol. s r.o.
  • Union zdravotná poisťovňa